קורסים במחשבים למתחיליםידע במחשבים הוא דבר חשוב והכרחי להתמצאות יומיומית בעידן האינטרנט הנוכחי, בו נדמה כי ילדינו נולדו עם מחשב ביד. כיום, מי שאין לו ידע כלשהו במחשבים, ולו הבסיסי ביותר, נותר  מאחור ולא רק מבחינת עדכונים ואופנות טכנולוגיות אחרונות, אלא ברמת תפעול בסיסית של פעולות נדרשות מכורח המציאות הדיגיטלית בה אנו חיים, החל מכתיבת מכתב, הזמנת תור דרך האינטרנט, הפקת תמונות ועוד שלל פעולות אשר כיום זמינות ונוחות כל כך, אודות התפתחות המחשב ושילובו בחיי היומיום.

אי לכך, קיימים כיום שלל קורסים במחשבים למתחילים אשר מקנים את הידע הבסיסי הנדרש על מנת להפעיל מחשב ולשלב אותו ברמה יומיומית, בשלל התחומים בחיינו. קורסים אלה מותאמים לכל גיל, לרבות בעבור האוכלוסיה המבוגרת יותר אשר כל קשר בינה ולבין מחשבים רחוק בהחלט.

 

קורס בסיסי בהפעלת מחשב

נשמע מאוד בנאלי אבל לא כולם עדיין יודעים להפעיל מחשב ולתפעל את מערכת ההפעלה המותקנת עליו ועבורם גם פעולה זאת נחשבת לדבר מורכב ומסובך, רק משום חוסר הידע והנסיון. קורס זה בדרך כלל נמשך מספר שעות בודדות נחשב אפילו כסדנא חד יומית. בחלק ממקומות הלימוד סדנא זאת מצטרפת לקורס נרחב יותר הכולל גם אינטרנט ותוכנת אופיס. הקורס עצמו נועד לפזר את מסך הערפל סביב החפץ הזה הנקרא מחשב ולהנחות כיצד ניתן להכירו וליישם את ההיכרות הזאת, ללא חשש בחיי היומיום של כל אחד ואחת מאיתנו.

 

קורסים במחשבים למתחילים בתחום האופיס והאינטרנט

קורסים אלה מיועדים עבור אנשים המעוניינים לרכוש ידע בסיסי בהפעלת תוכנות האופיס והאינטרנט לשימוש אישי וביתי וכן לאנשים המבקשים להשתלב בעבודה בכל תחום אשר בו יש צורך בשימוש במחשב, כמו מקצועות משרדיים, מחסן ועוד שלל מקצועות דומים.

ישנם מוסדות לימוד אשר מפצלים את הקורס לשני קורסים – אפיס בלבד ואינטרנט בלבד וישנם מוסדות לימוד אשר משלבים ביניהם לכדי קורס אחד ארוך יותר. קורסים במחשבים המתמקדים בתחום האופיס והאינטרנט שמים דגיש על תוכנות כגון: וורד, אקסל, פאוורפוינט, תכנת הדואר האלקטרוני וניהול היומן אאוטלוק, חיפוש באינטרנט, הימנעות מוירוסים ואבטחת מידע ברמה בסיסית

קורסים אלה נמשכים בדרך כלל מספר חודשים מועט ונבדלים בין מוסדות הלימוד השונים על פי היקף החומר הנלמד בו ועל פי רמתו. לעיתים אף ניתן ללמוד את הקורס דרך המחשב הביתי מבלי לצאת מפתח הדלת.

 

קורס רשתות חברתיות

אי אפשר לדבר על קורסים במחשבים מבלי להזכיר את תחום הרשתות החבריות שתפס כיום כל חלקה ברשת. תחום זה נכלל לרוב בקורסים המתמקדים באינטרנט בלבד וכוללים פתיחת כרטיס אישי בכל אחת מהרשתות החברתיות, ניהולו ותפעולן הנכון של הרשתות הללו, כולל סיכונים ותועלות. הקורס עצמו אמור להפיג את החשש משיטוט ברשתות החברתיות וללמד כיצד לנתב אותן לטובתנו האישית והחברתית, כשם המטרה שלשמה הוקמו.

אודות צוות האתר

הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה ישמחו לראות את הסיכומים שלך באתר! אנא שלחו מייל עם חומר הלימוד שלכם לכתובת hamaagar@hotmail.com