לימודי תואר ראשון לאנשים עובדיםאם בעבר היה צורך לבחור בין עבודה ללימודים, הרי כיום ניתן למצוא לא מעט מקומות המאפשרים לאנשים עובדים לשלב בין השניים- לימודים ועבודה. לימודי תואר ראשון מהווים כרטיס כניסה לעולם המקצועי ולכן סטודנטים רבים חושבים רבות לפני שהם נרשמים ללימודים. יחד עם זאת, הלימודים עולים לא מעט ולשם כך סטודנטים רבים מוצאים את עצמם עובדים על מנת לממן את הלימודים. האפשרות לרקוד על שתי חתונות כלומר לשלב בין עבודה ללימודים קוסמת לסטודנטים צעירים אשר לא נאלצים להתמודד עם הדילמה ויכולים לשלב.

לימודי תואר ראשון לאנשים עובדים

כולנו מכירים את הסיטואציה הבאה מסדרות הטלוויזיה: סטודנטים רובצים על הדשא ומחכים שהשיעור יתחיל, אך המציאות לא ממש דומה לסדרות בטלויזיה ורבים מהסטודנטים מוצאים את עצמם משלבים עבודה עם לימודי תואר ראשון, מה שלא ממש מאפשר להם לשבת על הדשא. לימודים לאנשים עובדים מתקיימים בשעות הערב או בשעות אחר הצהריים המאוחרות וגם בימי שיש על מנת לאפשר לאנשים עובדים להשלים את חומר הלימוד.

לימודים בשעות הערב או אחר הצהריים מיועדים לאנשים אשר עובדים ומעוניינים לשלב בין עבודה ולימודים. לימודי תואר ראשון בשעות הללו מיועדים לאנשים עובדים שלא רוצים לוותר על השכלה אקדמית. בשל השעות הנוחות, הסטודנטים יכולים למצוא עבודה וכך לצבור ניסיון וגם ללמוד בשעות הנוחות להם. בשנים האחרונות בשל העובדה כי השכלה גבוה הפכה לנגישה עבור ציבור רחב רבים מבקשים להירשם ללימודים ולהרחיב את ההשכלה.

 

יתרונות מסלול שילוב עבודה ולימודים

כפי שכבר הבנתם, כיום המוסדות באקדמיה מאפשרים לאנשים לשלב לימודים ולעבוד במקביל. מדובר במהפכה אשר נותנת לרבים אפשרות לעבוד וגם לרכוש השכלה. כיום מוסדות רבים הבינו זאת וניתן למצוא תנאים נוחים המאפשרים לאנשים לפתח קריירה וללמוד. כמו כן, לא רק המוסדות הבינו זאת אלא גם מקומות העבודה- מקומות עבודה רבים מעודדים את האנשים להתפתח ולהירשם ללימודים.

עבור הסטודנטים מדובר ביתרון משמעותי- הם צוברים ניסיון בשוק העבודה, מה שמאפשר להם להתמחות בתחומים שונים וכן מפגינים ידע שרכשו במסגרת הלימודים. כמו כן, ניתן למצוא גם אנשים בעלי משפחה המשלבים בין לימודים לבין חיי משפחה. מקומות רבים מציעים לסטודנטים מסלולים המאפשרים לשלב עבודה וקריירה.

בחורה חושבת עם מחברת

לשלב לימודים עם עבודה?

© Michael Jastremski for openphoto.net

היכן ניתן למצוא מוסדות המאפשרים עבודה ולימודים

כיום ישנם מוסדות רבים המאפשרים לשלב בין לימודי תואר ראשון ועבודה ולכן אם אתם מעוניינים לשלב בין עבודה ללימודים חשוב מאד לבצע סקר בין המקומות השונים, להיכנס לאתרי האינטרנט של המוסדות ולבחון את תכניות הלימודים השונות, כך תוכלו לבחור את המקום המתאים ביותר.

היות וקיימים כיום מקומות רבים, חשוב מאד לא לבחור את המקום הראשון אלא להשקיע רבות בבחירת המקום. אחרי הכל מדובר ברכישת השכלה ולכן אין למהר אלא לבדוק היטב.

אודות צוות האתר

הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה ישמחו לראות את הסיכומים שלך באתר! אנא שלחו מייל עם חומר הלימוד שלכם לכתובת hamaagar@hotmail.com